LECZENIE KANAŁOWE WARSZAWA – najlepsi specjaliści, bezbolesne leczenie

Endodoncja – to dziedzina stomatologii zachowawczej zajmująca się leczeniem systemu kanałów zęba. Polega ona na usunięciu chorej tkanki zęba zwanej miazgą w kanale zębowym i zastąpieniu jej odpowiednim biomateriałem (wypełnienie kanałów). Leczenie kanałowe wykonywane jest w naszej klinice całkowicie bezbólowo (znieczulenie komputerowe), przy użyciu mikroskopu stomatologicznego i endometru. Zabiegi endodontyczne przeprowadzane są w pełnej izolacji pola zabiegowego (koferdam), z wykorzystaniem najwyższej klasy narzędzi i materiałów przez specjalistów z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją. Zabiegi leczenia kanałów są długotrwałe, wymagają od dentysty dużej precyzji, zaangażowania i doświadczenia. My to mamy – sprawdź nas.

ENDODONCJA WARSZAWA – praca w powiększeniu, pełna diagnostyka

Najnowsze protokoły postępowania, narzędzia ultradźwiękowe, lokalizatory wierzchołków, motory do narzędzi rotacyjnych z indywidualnymi nastawami trybów pracy, kondensacja gutaperki na ciepło – to wszystko pozwala nam sprostać oczekiwaniom naszych pacjentów. Nasza klinika wyposażona jest w najnowszy system diagnostyczny tomografii komputerowej MyRay Hyperion X9 CBCT oraz rentgen punktowy MyRay. Sprzęt ten odkrywa wiele możliwości skutecznego leczenia trudnych przypadków endodontycznych. Leczenie kanałowe jest rozwiązaniem dużo tańszym i zdecydowanie mniej inwazyjnym niż usunięcie zęba i zastąpienie go odbudową protetyczną (most, korona na implancie zębowym). Z tego względu, pomimo że jest to proces bardzo pracochłonny, polecamy ją Pacjentom.

Zadzwoń i umów się na wizytę

Endodoncja

Leczenie kanałowe Warszawa – precyzja, doświadczenie, pełen zakres usług

Nasza klinika oferuje pełen zakres zabiegów specjalistycznych z zakresu endodoncji. Przeprowadzamy zarówno zabiegi pierwotnego leczenia kanałowego, jak również wykonujemy rewizje endodontyczne nieprawidłowo leczonych zębów (ponowne leczenie kanałowe). Z dużym powodzeniem usuwamy z kanałów zębowych stare wkłady koronowo-korzeniowe, złamane narzędzia lub pozostały cement. Leczymy również kanały zobliterowane(zwapniałe) i zakrzywione, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii a przede wszystkim pracy w powiększeniu (mikroskop stomatologiczny, lupy) odnajdujemy kanały dodatkowe, dotychczas nie zauważone. Kolejnym etapem po zakończeniu leczenia kanałowego jest trwała odbudowa korony przeleczonego już zęba. Standardowo jako szkielet odbudowy stosujemy system włókien szklanych. Najtrwalszą i najdokładniejszą metodą odbudowy jest zastosowanie nakładu pełnoceramicznego (endokorona) wykonywanego w technologii CAD/CAM (system CEREC). W najbardziej zniszczonych zębach skutecznym rozwiązaniem jest wkład koronowo-korzeniowy odlewany (wykonywany w laboratorium protetycznym) i korona ceramiczna.