NOWOCZESNA DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA – pierwszy krok do rzetelnego planu kompleksowego leczenia stomatologicznego

 

W przed przystąpieniem do kompleksowego leczenia stomatologicznego zalecamy zawsze wykonanie badania szczegółowej diagnostyki komputerowej. Dzięki temu nasi specjaliści już przed podjęciem leczenia poznają dokładnie wszystkie problemy Pacjenta, dowiedzą się również które zęby rokują, by można było wykorzystać je jako filary przyszłych prac protetycznych. Badanie to odpowie nam na pytanie: czy implantologia jest możliwa u konkretnego Pacjenta. Jest ono szybkie, dawka promieniowania mała, a wynik już po kilku sekundach jest gotowy na ekranie monitora do analizy.

STOŻKOWA TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA WARSZAWA – podstawa nowoczesnej implantologii

 

Zabiegi z zakresu implantologii (wszczepienie trudnych implantów) i chirurgii stomatologicznej (zabiegi regeneracji kości, trudne ekstrakcje) wykonujemy z wykorzystaniem najnowocześniejszej stożkowej tomografii komputerowej –Hyperion X9 CBCT MyRay. Badanie to pozwala nam to na dokonanie dokładnej oceny przypadku klinicznego i rokowania co do stanu zębów oraz na precyzyjne oszacowanie jakości i ilości kości pod przyszłe implanty. Na jego podstawie opracowujemy komputerowo szczegółowe szablony implantologiczne. Zaprojektowanie ich ich pomaga nam w przeprowadzaniu z sukcesem bardzo skomplikowanych implantacji, w trakcie których milimetry dzielą nas od ważnych struktur anatomicznych.

Zadzwoń i umów się na wizytę

KOMPUTEROWA TOMOGRAFIA STOŻKOWA, PANTOMOGRAM, RTG WARSZAWA – pełna diagnostyka

 

Dzięki posiadanej nowoczesnej diagnostyce komputerowej z powodzeniem udaje się nam monitorować długofalowe wyniki leczenia kanałowego, postępy w leczeniu paradontozy, mikropęknięcia korzeni, stany zapalne zatok szczękowych, precyzyjnie lokalizujemy też przebieg nerwów i naczyń krwionośnych. Podstawowym badaniem przeglądowym wykonywanym w naszej klinice jest pantomogram cyfrowy – dwuwymiarowy obraz, który pokazuje sytuację na start, pomaga też w ocenie wyników poprzednich leczeń. Dzięki cyfryzacji dawka promieniowania przyjęta przez pacjenta jest bardzo mała. W sytuacjach wypadkowych w trakcie leczenia endodontycznego, czy podczas ekstrakcji lub implantacji wykonujemy zdjęcia pojedynczych zębów bez potrzeby wstawania z fotela i przechodzenia do pracowni. Pozwala nam to w trakcie wizyty omówić sytuacje z pacjentem i wspólnie podjąć decyzje co do dalszego przebiegu leczenia.

KOMPUTEROWA TOMOGRAFIA STOŻKOWA, PANTOMOGRAM, RTG WARSZAWA – pełna diagnostyka

 

Każdy fotel na którym przyjmujemy Pacjentów jest wyposażony w kamerę wewnątrzustną do wykonywania zdjęć foto – jest to urządzenie bardzo pomocne w komunikacji z Pacjentem. Kamera pomaga zobrazować problemy, pokazać efekty leczenia, praca z nią ułatwia wspólne podejmowanie decyzji dotyczących dalszych procedur. Standardowo stosowanym narzędziem w naszej pracy jest Pulp tester – nowoczesne urządzenie do badania żywotności miazgi zębowej, pomocne w podejmowaniu decyzji o konieczności leczenia endodontycznego. Jeżeli istnieje konieczność leczenia kanałowego – wykonujemy je w powiększeniu, pod mikroskopem SmartOPTIC, zaś używane przez nas endometry Raypex oraz Woodpecker stanowią nieocenioną pomoc do lokalizacji wierzchołków korzeni, gwarantująca dokładność leczenia.