System CEREC – licówki, korony, inlay, onlay, overlay na jednej wizycie

 

Posiadany przez naszą klinikę system CEREC – to narzędzie, dzięki któremu wykonanie estetycznej odbudowy pełnoceramicznej jest możliwe na miejscu już w trakcie jednej wizyty. Teraz, aby odzyskać swój piękny uśmiech nie musisz już spędzać wielu godzin na fotelu stomatologicznym. Złamany ząb, nieestetyczne wypełnienie z amalgamatu, czy ubytek nie stanowią już problemu. Zabieg odbudowy pełnoceramicznej w systemie CAD/CAM 3D trwa około 1,5 -2 godzin i odbywa się bez pośrednictwa pracowni protetycznej, bez konieczności zakładania koron tymczasowych oraz bez wykonywania nieprzyjemnych wycisków.

Zamiast wycisków specjalista protetyk wykonuje skanowanie wewnątrzustne kamerą CEREC Omnicam – co jest rozwiązaniem szybszym i zdecydowanie bardziej komfortowym dla Pacjenta. Wynikiem procesu skanowania jest precyzyjny, wirtualny wycisk zgryzu Pacjenta, który jest następnie archiwizowany przez system CAD/CAM.

  

Na jego podstawie stomatolog projektuje wirtualny model przyszłej pracy protetycznej.

  

Po doborze idealnego odcienia i wielkości kostki porcelanowej praca jest wykrawana przez specjalną frezarkę z dokładnością do 25 mikronów (80 mikronów to grubość ludzkiego włosa).

  

W wyniku frezowania w kilka minut powstaje nowe, idealnie dopasowane kolorystycznie uzupełnienie ceramiczne,  które następnie zostaje wypalone w piecu ceramicznym oraz na trwałe zacementowane.

Zadzwoń i umów się na wizytę

Pełnoceramiczne uzupełnienia protetyczne CEREC – wyjątkowa estetyka, trwałość, precyzja

System CEREC to nowoczesne rozwiązanie dedykowane przede wszystkim osobom ceniącym swój czas, estestykę oraz nowoczesne rozwiązania. Dzięki wyjątkowej precyzji pozwala on na stworzenie idealnych koron, licówek, mostów, a także niezwykle trwałych i estetycznych wypełnień po leczeniu endodontycznym.

 

 

Wypełnienia typu inlay, onlay, overlay – to porcelanowe wkłady koronowe stanowiące alternatywę dla tradycyjnych wypełnień kompozytowych. Uzupełniamy nimi rozległe ubytki w zębach bocznych (duże polomby przedtrzonowcach i trzonowcach). Umożliwiają one bardzo dokładne odtwarzanie tkanek twardych zęba, ze szczególnym uwzględnieniem głębokich ubytków poddziąsłowych oraz miejsc stycznych, gdzie zastosowanie klasycznych wypełnień kompozytowych nie daje oczekiwanych rezultatów. Wkłady pełnoceramiczne są rozwiązaniem nieporównywalnie trwalszym oraz dającym możliwość perfekcyjnej rekonstrukcji i doboru idealnego koloru korony zęba.