dentystanapradze.pl

IMPLANTY to aktualnie najdoskonalsze rozwiązanie, pozwalające odbudować utracone uzębienie

W naszej klinice wiemy, jak wszczepić implant, by odtworzony na nim ząb sprawował prawidłowo powierzone mu funkcje: żucie, fonetykę oraz estetykę. Mamy wiedzę, doświadczenie i zapewniamy długotrwałe i przewidywalne efekty. Zabiegi z zakresu implantoprotetyki wykonywane są u nas przez zespół wysoko wyspecjalizowanych lekarzy z zakresu protetyki i chirurgii tomatologicznej. Pracujemy w oparciu o sprawdzony klinicznie, poparty wieloletnimi badaniami niemiecki system implantów ANKYLOS® firmy Dentsply Implants. Dzięki zastosowaniu komputerowego znieczulenia zabieg wszczepienia implantów jest całkowicie bezbolesny.

 

IMPLANTY ZĘBOWE WARSZAWA – najlepsze materiały, bezbolesne zabiegi, doświadczeni specjaliści

Przy dokładnych pomiarach i ocenie tkanki kostnej wspomagamy się badaniem 3D (stożkowa tomografia komputerowa) oraz oprogramowaniem do planowania implantacji – udogodnienia te pozwalają nam zaplanować precyzyjnie umiejscowienie i prawidłową konfigurację implantów. Skrajnie trudne implantacje wykonujemy przy pomocy specjalnie komputerowo zaprojektowanych szablonów chirurgicznych. W przypadku niewystarczającej ilości kości wykonujemy zabiegi odtwarzające utraconą kość i wspomagające jej regenerację, by po określonym czasie wszczepić w nią implanty i odbudować zęby. Stosujemy najlepsze na rynku biomateriały (BioOss, Geistlich)

Implantologia
 
Implantologia

IMPLANTY PRAGA POŁUDNIE – skuteczne rozwiązanie na całe życie

Implanty – to stożkowate wkręty umiejscawiane w kości, w miejscu po utraconym zębie. Po upływie odpowiedniego czasu potrzebnego, by implant zębowy zrósł się z kością (ok. 2 miesiące w dolnej szczęce i ok. 3-4 miesiące w górnej szczęce – tzw. proces osteointegracji) można do tego stożka przymocować porcelanowy ząb, który będzie wyglądał i służył jak ten naturalny, utracony.

  

Warunkiem do rozpoczęcia leczenia implantoprotetycznego jest dobry stan zdrowia i odpowiednia ilość dobrej jakościowo kości niezbędnej do utrzymania implantów i osadzonych na nich zębach.

 

IMPLANTOLOGIA WARSZAWA – skutecznie przywracamy piękny uśmiech i jakość życia

Nasi specjaliści są w stanie na 4-5 implantach odtworzyć wszystkie utracone zęby w bezzębnej szczęce. Pacjent rozpoczyna leczenie z pełnymi protezami góra/dół, a kończy z pełnymi łukami estetycznych, funkcjonalnych zębów, osadzonych na stałe w jamie ustnej (systemy: all-on-4, all-on-6). Możliwe jest również za pomocą kilku implantów (co najmniej dwóch) wspomóc utrzymanie niestabilnej protezy ruchomej górnej lub dolnej. Miniimplanty to rozwiązanie, które stosujemy do wytworzenia zaczepów w skomplikowanym leczeniu ortodontycznym.

 

Zadzwoń i poznaj swój plan leczenia

 
 

Rodzaje implantów

implanty9

Implanty tytanowe to najczęściej używane implanty zębowe. Są one produkowane ze stopu tytanu o odpowiedniej klasie czystości. Uznani światowi producenci (Nobel Biocare, Straumann, Ankylos Dentsply Implants, Astra Tech) oferują implanty ze stopów tytanu o najwyższej klasie czystości. Długookresowe badania kliniczne (ponad 35 lat) dowodzą o najskuteczniejszym leczeniu implantoprotetycznym tymi właśnie markami implantów tytanowych. Oprócz czystości stopu tytanu bardzo duże znaczenie ma powierzchnia implantu bo to ona właśnie „kontaktuje” z otaczającą go kością i odpowiada za skuteczne i długotrwałe połączenie kość – implant. Uznane marki od kilkudziesięciu lat opracowują techniki piaskowania, wytrawiania, i aktywowania powierzchni implantów tak, by połączenie kość – implant było jak najlepsze. Projektowanie kształtu, gwintów, zwojów przy szyjce implantu, stożka wewnętrznego, czy platformy implantu w powyższych systemach klasy Premium jest często objęte prawem patentowym, stąd cena za implantację nimi jest wyższa niż wieloma systemami tzw. „tańszymi”. Ma na nią również wpływ szeroki asortyment komponentów protetycznych niezbędnych do osadzenia zębów porcelanowych na wprowadzonych implantach. Uznane marki pozwalają z sukcesem poradzić sobie w najbardziej skomplikowanych przypadkach klinicznych. Tańsze systemy implantów tytanowych wiążą się z większym ryzykiem krótszego funkcjonowania odbudowanych na implantach zębów.

 
 

Implantoprotetyka (odbudowy protetyczne na implantach)

 
Implantologia

– pojedyncza korona odbudowująca 1 utracony ząb

Implantologia

– most oparty na implantach – co najmniej 2 implanty, a na nich 3-4 odtworzone zęby

 

– 4-6 implantów odtwarzające pełne łuki od 6tki do 6tki na górze lub na dole, osadzane na stałe (jak własne zęby)

Implantologia

– 2 implanty wspomagające utrzymanie ruchomej protezy dolnej lub 4 implanty wspomagające utrzymanie protezy górnej ruchomej (wyciąganej)